Burgery - czy warto je jeść? Jak mogą wpływać na organizm?

Nie ma na świecie chyba innego dania, które byłoby tak popularne, jak burgery. Nie ma chyba również osoby, która przynajmniej raz nie skosztowała tego dania z kuchni amerykańskiej. Jest to prawdziwy kulinarny symbol Stanów Zjednoczonych. Chociaż Amerykanie są bardzo dumni z tego dania, tak naprawdę burger ma niemieckie korzenie. Co ciekawego kryje się w burgerze? 

Czym jest burger?

Burgery przez jednych są uznawane za dania fast food, przez drugich jako slow food. Z tym drugim pojęciem spotykamy się zdecydowanie rzadziej, dlatego też większość ludzi klasyfikuje burgery, jako szybkie jedzenie. Należy jednak mieć świadomość tego, że jest to danie naprawdę pożywne i zdrowe, o ile konsumuje się je z umiarem. Najlepszej jakości wołowina ma mnóstwo wartości odżywczych, białka, minerałów i witamin. Dodatkowo do kanapki zawsze dodawany jest ser i świeże warzywa. Dlatego też spotykając się z twierdzeniem, że jest to niezdrowe jedzenie, możemy śmiało temu zaprzeczyć. 

Dlaczego burgery mogą być dobrym posiłkiem?

Burgery, które serwuje Pasibus w Warszawie mogą być doskonałym posiłkiem. Wartość odżywcza tego dania różni się w zależności od jego wielkości i sposobu ich przygotowania oraz dodatków. Burgery mogą być doskonałym źródłem białka, witamin i minerałów, takich jak żelazo, witamina B12 i cynk, co wspomaga syntezę DNA i wspiera układ odpornościowy. 

W zależności od chudości burgera, niektóre dania mogą charakteryzować się wyższą zawartością tłuszczów nasyconych niż inne. Jeśli borykamy się z wysokim cholesterolem, to warto zdecydować się jednak na burgera mniej tłustego, którego bez problemu znaleźć można na https://pasibus.pl/pl/lokalizacje/warszawa/. Dodanie bułki do burgera może dodać węglowodany i błonnik, a także około 150 kalorii, a ser i przyprawy mogą się nieco różnić w zależności od preferencji.

Jakie są alternatywy dla burgera z wołowiną?

Pod względem wartości odżywczych zawartość białka w burgerach łososiowych, drobiowych i z indyka jest podobna do klasycznego o podobnej wielkości. Burgery z indyka i kurczaka mogą być nieco chudsze w zależności od rodzaju użytego (np. 85% lub 90%), a hamburgery z łososia mają wyższą zawartość zdrowych dla serca kwasów tłuszczowych omega-3. 

Z kolei wegetariańskie wersje tego dania, które zrobione są ze zbóż, fasoli oraz warzyw mogą mieć nieco mniej białka, ale będą zawierać więcej węglowodanów i błonnika. Inne burgery, które są świetną alternatywą dla mięsa wołowego, składają się z różnych źródeł białek roślinnych, jak na przykład ryż, fasola, czy groszek. Chociaż są nieco bardziej przetworzone, stanowią kolejną opcję dla tych, którzy próbują dodać do diety więcej posiłków roślinnych. Oczywiście dania tego typu można samodzielnie zrobić w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w ulubione i zdrowe, a także świeże składniki wysokiej jakości. Dzięki temu można stworzyć nie tylko zdrowe, ale również pożywne danie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Story Page