Najciekawsze sukienki na jesień

Wraz z nadejściem jesieni mamy skłonność do rezygnowania z sukienek po to, aby zacząć sięgać po spodnie oraz swetry. Oczywiście, same warunki atmosferyczne tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że jest to dobra decyzja. Czy oznacza to, że modne sukienki muszą popaść w zapomnienie aż do wiosny? 

Na szczęście, ten ponury scenariusz nie musi doczekać się realizacji. Sięgając po sukienki na jesień nie można zapominać o tym, że ich noszenie ma sens przede wszystkim wówczas, gdy pamiętamy o odpowiednim wierzchnim okryciu. Tu warto zwrócić uwagę choćby na płaszcze o zróżnicowanej długości, które stanowią uniwersalne zabezpieczenie przed zmienną pogodą. Nie można też ignorować ciepłych i grubych rajstop. Jeśli będziemy przestrzegać tych prostych zasad, sukienki dzianinowe na jesień będą strzałem w dziesiątkę. 

Kolejna kwestia dotyczy wyboru rozwiązania, które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Na szczęście, nie jest to wcale trudne rajstopy​zadanie, projektanci już od dawna starają się bowiem przekonać nas, że nawet najsroższa zima nie powinna nas skłaniać do rezygnacji z sukienki. Idealne wydają się w tym kontekście wspomniane już sukienki z dzianiny zwłaszcza, jeśli ich krój jest dopasowany do naszej sylwetki. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby sięgnąć po którąś z sukienek noszonych latem, choć w takim wypadku należy pamiętać o uczynieniu z niej jedynie części stylizacji. 

Inną ciekawą propozycją, którą warto się zainteresować są sukienki z bawełny i wełny. Ich znakiem rozpoznawczym jest to, że pozwalają na skuteczną ochronę swoich właścicielek przed niską temperaturą. Te najmodniejsze charakteryzują się ciemnymi kolorami, nie oznacza to jednak, że musimy lubować się w czerwieni, czerni, brązach oraz granatach. Jesienne kolekcje coraz częściej nawiązują też do różu, żółci i pomarańczy, dzięki czemu można przełamać monotonię i szarość tak charakterystyczną dla tej pory roku. Jeśli nie boimy się rozwiązań, które zrywają z konwencją, z pewnością spodobają się nam sukienki plisowane, w tym zwłaszcza modele wyposażone w dość grube szelki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Story Page